Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Barwne stoliki szklane współczesną propozycją dla Naszego domu

Posted on 19/11/2023 8:53am

Aranżacja wnętrza jest sztuką, która bazuje na detalach. Te detale to akcesoria mające na celu zaakcentowanie czy stworzenie charakteru pomieszczenia. Meble, barwa ścian, oświetlenie - to wszystko składa się na całość, jednak to stół jest centralnym punktem. Dowodem tego są stoliki szklane bardzo popularne w dzisiejszych aranżach. Toteż przed zakupem stolika należy zastanowić się jaką ma mieć rolę: funkcjonalną?
Dekoracyjną? Zapewne tak. Jeśli stolik ma mieć dekoracyjne zastosowanie, to trzeba zwrócić uwagę na kolor, formę lub styl pomieszczenia, w którym będzie postawiony mebel. Stolik powinien być dopasowany do reszty mebli. Napotykanym błędem jest niewłaściwy dobór tego mebla do pomieszczenia. Jakby wszystko się zgadza, a jednakże fatalnie dopasowany stolik psuje aranżację i prezentuje się słabo na tle np. kompletu mebli. Obecnie istnieje szeroki wybór tego typu asortymentu, toteż każdy mógłby bez problemu dopasować szklany stolik do osobistych potrzeb.

Trend na szklane stoliki w różnych aranżacjach wnętrz (zobacz) pochodzi z zagranicy jakiś czas temu. Zazwyczaj wybierane są stoliki, które łączą w sobie najrozmaitsze tworzywa. Wzorem jest wykorzystanie drewna, szkła i okuć metalowych. Taki dobór powoduje, że stolik posiada swój styl i jest atrakcyjną propozycją do wnętrza o bardzo chłodnych i surowych barwach.

Pewne stoliki są wręcz dziełami sztuki. Użycie kolorowych lub przydymionych szklanych pulpitów jest odzewem dla tych, którzy pragną czegoś więcej niż nieciekawy, prosty stolik. Łączenie dwóch czy trzech barw w jednej kompozycji, sprawia, że zwykły mebel to dzieło, które świetnie zaprezentuje się w naszym pokoju. Będzie stanowiło główny element dekoracyjny i na pewno zostanie zauważone przez gości. Można spotkać też na rynku stoliki szklane, które są oświetlone tak, aby kolorowe szkło było wyeksponowane.
Charakterystyczny stolik będzie pasował w tych wnętrzach, które mają aranżację bardzo nowoczesną. Wspomnieć trzeba o stolikach, jakie w całości są wykonane ze szkła. Takie rozwiązanie jest niebanalne i oryginale, ponieważ różni się od większości tego rodzaju mebli. Wykorzystanie takiego modelu stolików będzie mile widziane tam gdzie są ogromne powierzchnie z dojściem do światła.

Zainteresował Cię ten tekst? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto ten świetne źródło (http://archicom.pl/mieszkania-srodmiescie/). Przekonaj się, to też okaże się dla Ciebie warte zainteresowania.

Szklane stoliki mają przy tym funkcje klasyczne.

Tags: aranżacja, element, Powierzchnie, fragment, przestrzenie