Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jak zaaranżować pokój dzienny z jadalnią?

Posted on 23/05/2022 7:39am

Pokój dzienny z jadalnią to zestawienie, które wraca do mody. Jak jednakże zaaranżować pokój o dwóch funkcjach?


Pokój dzienny z jadalnią możesz umeblować na wiele sposobów.


Nawet w niedużym pokoju możemy odgraniczyć 2 strefy. Jadalnię w pokoju dziennym można urządzić na zasadzie przejścia płynnego albo kontrastu. Pierwsza opcja jest bezpieczna a także zwykle napotykana. Druga wymaga troszkę odwagi i niezłego pomysłu. W obu wypadkach każdej części salonu należy poświęcić taką samą ilość uwagi.


fotel klubowy
Author: FRANC GARDINER
Source: FRANC GARDINER


czarne szafki łazienkowe
Author: Karen Highland
Source: http://www.flickr.com


W urządzaniu salonu z jadalnią najistotniejszy jest dobór podstawowych mebli - kanapy, stołu jak też krzeseł. Sofa wyznaczy strefę relaksu, zaś stół z krzesełkami strefę jadalną. Fotel klubowy zaś nada naszemu salonowi odpowiedni klimat. Zacznijmy od sofy. Jeśli salon jest nieduży, nie powinniśmy szaleć z jej wielkością. Sofa powinna być dwuosobowa.

Zainteresowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij zatem tutaj oraz zobacz więcej na stronie (http://sklep.cristalstone.pl/umywalki-wolnostojace). Zamieszczone tam publikacje też Cię niezwykle zaciekawi!

Możemy sobie za to pozwolić na niewielki narożnik. Ustawiając kanapę pod ścianą otrzymamy otwartą powierzchnię. Natomiast stawiając sofę na środku salonu, wyraźnie odseparujemy dwie strefy. W tej drugiej opcji znakomicie się sprawdzi sofa narożna. Za w taki sposób ustawioną kanapą w pokoju dziennym możemy ustawić konsolę lub komodę. Potem wybieramy stół oraz krzesła do części jadalnej salonu. Do małych pokoi lepszy będzie stół owalny. Warto nabyć rozkładany. Bezpiecznym wyjściem w aranżowaniu pokoju dziennego z jadalnią jest kupno krzeseł i stołu z jednego kompletu.
Jednakże takie zestawy nie wyglądają interesująco. Mogą sprawić, iż całe wnętrze, w szczególności niewielkie, wyda się jednostajne. Lepiej dobrać do stołu krzesełka z innego zestawu, jednak w podobnym stylu.

Tags: stół, zakup, części