Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jakie mają być meble do przedszkola? Na co zwrócą uwagę producenci takiego typu wyposażenia?

Posted on 22/05/2024 9:55am

Na rynku są różnorakie modele mebli. Część będzie dosyć znana oraz wykorzystywana na co dzień. Niektóre jednakże nadają się do jedynie do wyspecjalizowanych celów oraz są produkowane pod konkretne zamówienie.


Idealnym przykładem są meble dla najmłodszych do przedszkoli. Czym się odznaczają odznaczają ?


Jesienne propozycje marki SiNSAY
Author: SiNSAY
Source: SiNSAY
Tego typu umeblowania nie znajdziemy w zwyczajnych salonach meblowych. Często są robione jedynie pod specjalne zamówienie, gdyż wymagania względem tego, jakie mają być, są bardzo zróżnicowane i nierzadko dopasowane do konkretnej instytucji (zdecydowanie polecam stronę). Jeżeli chodzi nam o wyposażenie przedszkoli meble powinny być oczywiście odpowiednio małych wymiarów.


Powinny być na tyle małe, by dzieci uczęszczające do danego przedszkola dały radę same poradzić sobie z nimi. Krzesełka oraz stoliki muszą być niewielkie oraz komfortowe oraz zrobione z trwałych materiałów, aby posłużyły dzieciom przez długi okres czasu.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego materiału odnoszącego się do tego typu tematyki, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One także będą użyteczne!

Półki i szafki, gdzie znajdują się różnorakiego rodzaju pomoce albo zabawki, nie powinny być zbyt duże. Tak by dziecko bez pomocy dosięgnęło rzeczy umieszczonych na półkach leżących wyżej.


Szatnie do przedszkola są to takie miejsca, w których dzieci pozostawiają własne ubranie i buty. Ich wymiary powinny być dopasowane do wzrostu dzieci (szatnia do przedszkola). Oprócz tego, istotne jest również to, aby takie meble w pełni wykorzystywały przeznaczoną na nie przestrzeń.


Ilość szafek w szatni będzie ogromna, to właśnie z tego powodu powinny być na tyle funkcjonalne, żeby zmieściły rzeczy należące do najmłodszych, lecz na tyle małe oraz do siebie dopasowane, żeby wypełniały konkretną przestrzeń dokładnie. Tak, by szatnia, została maksymalnie wykorzystana. Meble także muszą być bezpieczne. Wszelakie wystające rogi mogą przecież stworzyć niebezpieczeństwo dla dzieciaków.

Tags: oczy, buty, półka