Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Jakimi sposobami można użyć fototapety w urządzeniu pomieszczeń swojego domu albo mieszkania

Posted on 19/11/2023 8:28am

Jeszcze niedawno głównym sposobem dekoracji ścian były najzwyklejsze farby. Osoby starsze być może pamiętają także wzorzyste wałki, przy pomocy których można było dodatkowo ozdobić ścianę. W pewnej chwili popularnością zaczęły się cieszyć tapety, jednak ich dużym minusem było to, że ilość ich wzorów była mocno ograniczona.


Fototapeta z samolotem w biurze
Author: www.drukujfoto.pl
Source: www.drukujfoto.pl
Owszem, można było pośród nich wybrać rzeczywiście ciekawe, lecz nadal nie było żadnej możliwości na swoje rozwiązania i pomysły. Sytuację odmieniło dopiero pojawienie się sposobu druku na tapetach, i od tej chwili zaczęła się pewna rewolucja w dekorowaniu wnętrz. Dziś fototapety to jeden z podstawowych narzędzi dekoracyjnych, które pozwalają na naprawdę oryginalne zaaranżowanie pomieszczeń. Są również tańsze, przyczyniły się do tego coraz nowocześniejsze i wydajniejsze maszyny do druku, a także rosnąca konkurencja - dziś fototapety zamawia się w wielu miejscach, w tym również za pomocą serwisów internetowych. Będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, bo można praktycznie bez wyjścia z mieszkania zamówić wszystko, czego się będzie potrzebować (kliknij strone).

Zaciekawił Ci się ten artykuł? Jeśli tak, to zanim wyłączysz komputer, kliknij wcześniej ten link - ta witryna KOMORNIK WARSZAWA URSUS również bez wątpienia wpadnie Ci w oko!

Samo zamawianie fototapet przeważnie się składa z paru etapów. Najważniejsza jest fotografia, która zostanie wydrukowana. Może ona być albo dostarczona przez klienta, albo wybrana spośród milionów gotowych w bazie zdjęć.

Fototapeta z motywem abstrakcyjnym
Author: art.widi.pl
Source: http://art.widi.pl
Jeśli ktoś będzie się decydował na swoje zdjęcie, to pamiętać musi, aby było ono odpowiedniej jakości, to znaczy musi być wyraźne i posiadać odpowiednią rozdzielność. Kolejnym etapem będzie wybranie rodzaju materiału, na którym motyw zostanie wykonany, tu do dyspozycji będzie parę różnych podkładów które się różnią właściwościami. Przykładowo fototapety do salonu () nie muszą być odporne na wilgoć, więc wystarczy zupełnie, jeżeli będą wydrukowane na podkładzie z papieru, za to do kuchni i łazienki powinno się wybrać podkład, który będzie miał odporność na przypadkowe zachlapania. Na zakończenie zostanie podać wymiary, w jakich firma będzie wszystko przygotowywała i czekać na paczkę z gotowym wzorem. Fototapety kładzie się dokładnie tak samo, jak tradycyjne tapety, więc każdy, kto posiada choć minimalne zdolności manualne raczej powinien sobie z tym poradzić.

Tags: zdjęcie, tapety, techniki drukowania