Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Które oświetlenie będzie najodpowiedniejsze w naszym mieszkaniu?

Posted on 14/07/2022 7:53am

Dzięki oświetleniu możemy po zachodzie słońca wykonywać sporo rozmaitych prac, ale także oświetlenie ma także rolę estetyczną - nadaje wnętrzom czaru. Każdy zakątek w naszym domu wymaga innego oświetlenia.


Lampy do kuchni to zazwyczaj lampy sufitowe, które oświetlają calutkie wnętrze. Trzeba też rozświetlić blat montując lampki halogenowe bądź świetlówki pod szafkami. Oświetlenie łazienkowe powinno być łagodne oraz rozproszone. Oprócz światła górnego powinno być też świetne oświetlenie lustra. Lustro w łazience jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musowo musi być odpowiednio oświetlone.

Zaciekawiły Cię informacje laserowe cięcie blach zaprezentowane w tym wpisie? Niezwykle miło więc będzie nam podzielić się z Tobą kolejnymi notkami. Czekamy na recenzję!

Światło takie powinno padać na osobę znajdującą się przed lustrem i nie powinno odbijać się od powierzchni lustra.

Najlepszym wyjściem są kinkiety bardzo dobrze by było, aby były z z prawej i lewej strony lustra, dzięki czemu doskonale będzie oświetlona buzia.
Lampyilampki.pl - oświetlenie
Source: Lampyilampki.pl
Jeśli chodzi o salon to oświetlenie salonu, miejsca największego w całym domu, powinno być jasne o miłym świetle. Najkorzystniej stosować żarówki energooszczędne. Żyrandole do salonu powinny być krzewiaste i dekoracyjne. Najkorzystniej gdyby wisiały w głównym miejscu salonu dajmy na to nad stolikiem. Kąty w salonie, które są mizernie oświetlone można doświetlić miedzy innymi stojącymi lampami, których wybór jest kolosalny. Miejscem, w którym relaksujemy się i czerpiemy siły jest sypialnia. Tutaj musi być wytworzony subtelny i miły nastrój. Najlepiej, by zrezygnować z centralnie zawieszonej lampy i użyć kinkiety, które rozpraszają światło na ścianie. Jeżeli chodzi o oświetlenie miejscowe to w każdej sypialni powinny być lampki nocne, które ułatwiają przykładowo czytanie przed zaśnięciem. Najkorzystniej, ażeby były to lampy na wysokich podstawkach z szansą regulowania kąta padania światła. Ogromną popularnością zarówno w sypialni jak i w salonie cieszą się lampy podłogowe. Perfekcyjnie spełniają one rolę źródła światła dodatkowego a także pełnią funkcję dekoracyjną.

Dobór odpowiedniego oświetlenia jest prawdziwym zadaniem, ponieważ każde pomieszczenie potrzebuje odmiennego rodzaju oświetlenia. Najistotniejsze jest, aby wybrany rodzaj oświetlenia pasował wszystkim mieszkańcom.

Tags: lampy, oświetlenie, sypialnia, światło, podłoga, łazienka, salon, żarówki, lustro, ściana