Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Kursy z hydrografiki – czyli jak ozdabiać przedmioty drukiem wodnym

Posted on 04/12/2021 8:08am

Zdobienie przedmiotów niebanalnymi motywami cieszy się popularnością od bardzo dawna. To jaki sposób ozdabiania się wybierze zależy oczywiście w pierwszej kolejności od materiału, który ma być ozdobiony, jak również od techniki, jaką można wykorzystać. I tak dla przykładu, drewno można chociażby pomalować, ale także wygrawerować.
dekoracje wnętrz
Author: home&you
Source: home&you
Rzecz jasna, na rynku pojawiają się co pewien czas nowości jeśli chodzi o techniki dekoratorskie, które mogą mieć zastosowanie w różnych branżach. Świetnym przykładem może być hydrografika. Co to takiego?Firmy, które zajmują się dekorowaniem przedmiotów, ale także osoby prywatne, dla których dekorowanie jest rodzajem hobby, poszukują takich technik, które zagwarantują niebanalne wzornictwo z wykorzystaniem prostych w obsłudze narzędzi, dzięki czemu nanoszony wzór czy motyw będzie jednocześnie trwały i stabilny. Hydrografika świetnie spełnia to zadanie. Jest to nic innego jak druk etykiety cyfrowe wodny, czyli ozdabianie rzeczy z użyciem wody i specjalnie dedykowanej do tego zadania folii. Jak przebiega cały proces?Ozdabianie przedmiotów z udziałem omawianej techniki jest niezwykle łatwe. Do jego przygotowania niezbędna jest wanienka, w której będzie można zanurzyć przedmiot, a wcześniej folię zawierającą wzór, który chcemy nanieść. Żeby folia pokryła cały przedmiot, należy zmienić jej konsystencję na żelową i w tym celu stosuje się aktywator nanoszony pistoletem.kolory
Author: FFiL Śnieżka SA
Source: FFiL Śnieżka SA
Ważne jest to, by folia przed zadziałaniem aktywatora była umieszczona w wodzie o temperaturze 30 stopni. Kiedy użyjemy aktywator i folia zmieni swoją konsystencję, wkładamy do wanienki powoli przedmiot, który ma być nią pokryty, a następnie po chwili wyjmujemy.

Spodobał Ci ten tekst? To super, sprawdź stronę małe stoliki kawowe pod tym adresem. Przeczytasz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Po odczekaniu ok. 30 sekund warto rzecz przepłukać, żeby zeszły niepotrzebne resztki żelu z powierzchni. Cały proces odbywa się w krótkim czasie i jak widać w żaden sposób nie jest skomplikowany. Warto tylko pamiętać jak należy krok po kroku postępować oraz zachować odpowiednią temperaturę wody i zakupić niezbędne narzędzia. Dla amatorów poleca się szkolenia z hydrografiki, choć mnóstwo ciekawych informacji na jej temat możemy wyszukać również w internecie - sprawdź: oferta szkoleń z hydrografiki.
Warto zwrócić uwagę na ten sposób zdobienia, tym bardziej, że możemy go zastosować dla artykułów zrobionych z różnych tworzyw: szkła, metalu czy drewna.

Tags: narzędzia, folie, motywy, techniki