Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Lustra jako powiększający optycznie element salonu

Posted on 19/11/2023 9:18am

Dekorowanie własnego domu jest dość znaczącym wyzwaniem. Aktualnie wiele osób zwraca bowiem uwagę nie tylko na funkcjonalność wykorzystanych rozwiązań, ale także na ich atrakcyjność wizualną.
Jest proponowanych dużo ciekawych stylistyk, toteż na pewno każda osoba będzie w stanie znaleźć coś najlepszego dla siebie. Bardzo dużym zainteresowaniem charakteryzują się przede wszystkim lustra, jako jeden z elementów wyposażenia, który ma służyć jako ozdoba. Jakie lustra kupować? Jak je umieścić, by mieć gwarancję, że osiągnie się satysfakcjonujący rezultat?Lustra muszą być dopasowane do stylu, w którym urządziło się mieszkanie (poznaj naszą ofertę). Na przykład, jeżeli lubi się styl nowoczesny, z dosyć nieskomplikowanymi formami, znakomicie sprawdzą się produkty skromne, w podobnej tonacji kolorystycznej. Jednakże, jeżeli ma się w planach udekorowanie w stylu vintage wyśmienitym uzupełnieniem będzie lustro o wystawnej, bogatej ramie. Możliwości na obecnym rynku jest tak dużo, że na pewno odszuka się coś zadowalającego dla siebie.Author: Saint-Gobain Glass
Jeszcze jakiś czas temu lustro umieszczało się najczęściej w łazience i w domowym korytarzu. Współcześnie jest to również popularne rozwiązanie dla salonów, przede wszystkim małych, gdyż lustro świetnie powiększa przestrzeń. Można je zawiesić chociażby nad kominkiem, o ile takowy się posiada bądź na którejś ze ścian. Idealnie zastępuje obrazy. W dodatku, lustro w korytarzu też jest elementem, jaki optycznie pogłębi pomieszczenie. Powinno być na tyle duże, żeby można się było w nim w całości przejrzeć (przed wyjściem jest to najczęściej dość istotne). Rodzaj lustra łazienkowego zależy również od rozmiarów samej łazienki - chociażby, jeśli jest dość niewielka, jednak korzystać z niej mają dwie osoby, w takim przypadku należy pomyśleć o lustrze na tyle szerokim, aby można było umieścić dwie umywalki. Dobrym rozwiązaniem jest też zamontowanie w jego pobliżu źródła światła, szczególnie przydatnego w czasie robienia makijażu. Lustro warto zamontować też w sypialni.

Czy publikowany temat wydał Ci się fascynujący? To bardzo dobrze, ponieważ jak wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (https://furmeb24.pl/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Naturalnie, jeśli ktoś na przykład planuje udekorowanie mieszkania zgodnie z zasadami feng shui, powinien wcześniej zapoznać się z zaleceniami odnoszącymi się do luster. Niemniej jednak, jest to świetny pomysł na wykorzystanie przestrzeni, jaki niesie za sobą także funkcje praktyczne.

Tags: ozdoba, lustra, stylistyka, Wyposażenie, kominek, umywalka, vintage, korytarz