Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Mała łazienka: Jakim sposobem tanio oraz wygodnie urządzić małą łazienkę

Posted on 09/06/2024 9:58am

Nieduża łazienka nie musi być problemem podczas aranżacji pomieszczeń. Co warto wiedzieć, zastanawiając się w jaki sposób urządzić niedużą łazienkę?


Jeśli zamieszkujemy w bloku często kłopotem jest mała łazienka.
zabawki
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com


gust
Author: Rogala
Source: Rogala


W jaki sposób urządzić niewielką łazienkę, ażeby była funkcjonalna? Jakie wyselekcjonować wyposażenie łazienki? Jeżeli zamieszkujemy w domu prócz wspólnej rodzinnej umywalni, umieszczonej na ogół blisko sypialni, konieczne będzie WC w pobliżu wejścia czy też w części dziennej. Ale jeszcze lepiej, jeśli będzie to mała toaleta, w jakiej pomieści się także natrysk, półka na toaletowe przybory i miejsce na odłożenie ciuchów w trakcie kąpieli. Nieduża łazienka może być na przykład dla gości. Nieduża łazienka jeśli mieszkamy w budynku na parterze w dziennej strefie nie tylko zastąpi WC, lecz też rozwiąże kłopot porannych kolejek w większej rodzinie, a w przypadku potrzeby będzie toaletą gościnną. Toaleta usytuowana blisko wejścia będzie wygodna w ciągu dnia: możemy tam wziąć prędki natrysk po powrocie z pracy bądź po koszeniu trawy.


Jeśli rodzinna łazienka jest zbyt mała, ażeby oprócz wanny pomieścić tam prysznic możesz zlokalizować małą toaletę w strefie nocnej domu - przy gościnnej sypialni czy przy pokojach maluchów.
Jakie Wyposażenie łazienki? W niedużej umywalni prysznic lokujemy w rogu pomieszczenia, a jeżeli toaleta jest wąska czy ma wnękę między dwiema ścianami prysznic panele prysznicowe z kratką odpływową w podłodze. Na okres kąpieli osłaniamy to miejsce zasłonką. Szafki do łazienki trzeba kupić w należytych rozmiarach.

Tags: Wnętrza, łazienka, dzieci, Wyposażenie, mieszkań