Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Na co zwracać uwagę szukając oświetlenia do poszczególnych pomieszczeń w swoim mieszkaniu.

Posted on 17/05/2022 8:19am

Chyba nikt nie przepada za siedzeniem w ciemności w domu, dzisiaj, w epoce elektryczności raczej nie powinno być z tym problemów. Wybór różnych lamp w sklepach także jest bardzo duży, i w zasadzie każdy, kto tylko poczuje taką potrzebę, coś właściwego dla siebie może znaleźć. Lecz jak się okazuje, odpowiednie wykonanie oświetlenia wcale taką łatwą rzeczą nie jest, trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy, a w pierwszej kolejności dostosować modele lamp do charakteru pomieszczeń.

Tak naprawdę każde z nich będzie potrzebować innego światła, gdyż są inne potrzeby domowników w tym temacie. Dużo czasu spędza się w salonach, i tam też należy zamontować dobre oświetlenie. Powinno ono oświetlać całość wnętrza, więc często wiesza się w salonach lampy z kilkoma żarówkami i możliwością regulacji. Doskonale będą się też sprawdzać kinkiety nowoczesne do salonu, a oprócz nich lampy stojące, używane jako uzupełniające oświetlenie, na przykład przy oglądaniu telewizji czy też wieczornym odpoczynku.
lampa, ozdobna lampa
Author: David Costa
Source: http://www.flickr.com


Zupełnie odmienne oświetlenie instaluje się w łazienkach.

Zainteresował Cię nasz post? Namawiamy Cię tym samym dalej - do naszej nowej witryny. Tam czekają na Ciebie inne teksty.

W tych pomieszczeniach przydają się dwie oddzielne lampy, pierwsza powieszona na suficie, a kolejna koło lustra. Jako górne oświetlenie czasami stosuje się plafon do łazienki, zapewniają one dyskretne światło, w zupełności wystarczające do większości czynności wykonywanych w łazience. Lampki przy lustrach nie muszą być dużej mocy, ale powinny dokładnie oświetlić okolicę umywalki, gwarantując wygodę przy wykonywaniu tam różnych czynności.Również w kuchniach będą się sprawdzać dwa rodzaje lamp, to znaczy lampa górna oraz punktowe lampki umieszczone nad blatem, znacznie ułatwiające przygotowywanie posiłków. Bardzo ważne jest należyte rozplanowanie źródeł oświetlenia w dziecięcych pokojach. Żarówki w lampie górnej powinny być tak skierowane, aby nie razić po oczach, przydaje się też drugie, słabsze źródło oświetlenia, bardzo pomocne przy zasypianiu. Bardzo będą się sprawdzać w takim charakterze nieduże lampki do kontaktu, dające słabiutkie, rozproszone światło.

Tags: oświetlenie, lampki, żarówki