Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Najlepsze meble do łazienek to…? No właśnie, jak je dobrać, aby były odpowiednie i spełniały swoje przeznaczenie

Posted on 19/06/2023 8:04am

W każdym odpowiednio urządzonym mieszkaniu muszą znajdować się odpowiednie sprzęty. Takie dom spełnia wszelkie istotne funkcje, w takiej przestrzeni bowiem Każdy przedmiot posiada własne ustalone miejsce. Jeśli naszym priorytetem jest utrzymywać porządek w mieszkaniu, niezbędne jest, żeby wybrać jak najbardziej praktyczne szafki łazienkowe, meble do pokoju gościnnego, pokoju w którym śpimy czy szafki do przedpokoju. Szczególnie w odniesieniu do łazienki powinniśmy przemyśleć tę sprawę dobrze.


łazienka
Source: topeshop.pl
Każdy typ mebli łazienkowych powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Dzięki temu mamy dużo przestrzeni do pochowania ważnych rzeczy, co także powoduje, iż istnieje większy ład w łazience.

Meble powinny charakteryzować się także trwałością, czyli najważniejsze, żeby był wykonany z odpowiednich materiałów wodoodpornych. Większość wykonanych z płyt MDF, oraz drewnianych, jest odporna na wodę, natomiast duża część mebli łazienkowych jest polakierowana. To dodatkowa warstwa ochraniająca przed wodą. Warstwa lakieru ochronnego widoczna jest na całej powierzchni mebla, lecz istnieją również meble polakierowane jedynie z przodu (topeshop.pl).

Możemy wybrać meble białe, oraz kolorowe, zaś sporo modeli łączy elementy białe, błyszczące z drewnianymi albo drewnopodobnymi. To zależy od naszych upodobań jesteśmy w stanie zdecydować się na meble stylizowane na antyczne czy nowoczesne. Jedne będą więc masywne, drugie mają w sobie elegancję oraz nowoczesność. Jedne z mebli będą posiadały nieskomplikowane kształty, zaś kolejne bardziej zaokrąglone. Istnieją także różnorakie uchwyty meblowe, oraz dodatki meblowe (zobacz promocje). Meble w łazience mogą być przykręcane do ściany, choć wiele osób wybiera stawiane na podłodze. To mocowanie do ściany jest jednak nieocenione ze względu bezpieczeństwa.


Odnosi się to szczególnie szafek wysokich, natomiast nie zapominajmy, iż inne meble także powinniśmy zabezpieczać. Bez wątpienia bardzo ważne w łazience są szafki pod umywalkę. Wysokość posiadają raczej standardową, czyli około 80 centymetrów. Szerokość natomiast różnie się kształtuje. Mogą być wyposażone w drzwiczki i półeczki otwarte, niektóre modele posiadają dodatkowo kosz kosze do szafek narożnych na pranie oraz szuflady.

Tags: meble, łazienka, umywalka, Lakier, zlew