Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Nie masz pomysłu jak urządzić swoją sypialnię? Może w stylu wschodnim?

Posted on 09/06/2024 9:59am

Japonia to kraj kwitnącej wiśni i oryginalnej, bardzo dla nas odmienniej kultury. Przenika ona do Polski w różnoraki sposób, japońskie trendy przenoszone są także w aranżacji pomieszczeń. Dziś sypialnia w stylu japońskim.

Pomysł na sypialnie
Author: Dekoral Fashion
Source: Dekoral Fashion
Styl ten jest zespoleniem minimalizmu z elegancją. Dopiszmy do tego egzotyczny styl i organiczne tworzywa. Takie są podstawy w japońskiej aranżacji wnętrz. Używać w nim powinniśmy czerni oraz czerwieni, uzupełniać je mogą odcienie ecru, brązy. Świetnie będą wyglądać duże, przeszklone ściany. Prostota znaczy także, że szafki, które wstawisz do pokoju w stylu japońskim nie powinny być zbytnio zdobione, a raczej proste, smukłe z jakimiś standardowym dla japońskiej kultury ozdobnikami - pomysł na sypialnię. Można do nich dodać egzotyczne rodzaje drzewa, zarówno jako podłogę, czy meble.

Japońska sypialnia powinna stanowić przede wszystkim pokojem bardzo przestronnym - sypialnia w stylu japońskim. Wybierzmy nań drugi co do wielkości pokój w domu. Gdy będziemy go wykańczać zadbajmy, by podłogi Prycznicz - (parkiet hajnówka) były z ciemnego drewna, a ściany zamalujmy farbą w kolorze kremowym. Łączenia ściany i sufitu wykańczamy drewnianą listwą w odcieniu podłogi.

Sufit zalecamy pozostawić standardowo w bieli. Gdy przemyślimy w którym miejscu postawimy duże, niskie łóżko, nad nim radzimy przykleić bądź wymalować czerwonym pigmentem drzewo. Pomoce do wykonania zadania kupimy w każdym sklepie z materiałami budowlanymi.

Kiedy mamy tak zrobione pomieszczenie, możemy kupować meble. Całkowicie starczy nam łóżko, wraz z dwoma szafkami nocnymi. Dobierzmy tylko kolor.Kolorystycznie, może mieć ciemnobordowy kolor. Zostają nam gadżety. Odnajdziesz je w każdym sklepie. Są oryginalne, zdobione na styl japoński obrazy, poduszki, pościele. Na pewno odnajdziesz coś dla siebie.

Tags: meble, aranżacja, kultura, pomieszczenie, łóżko, mieszkań