Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Odpowiednie umeblowanie dla dzieci

Posted on 05/03/2024 9:43am

Do urządzenia pokoiku malucha trzeba wyjątkowo wysokiej uwagi. Choć podłogi pokryte płytkami, lub panelami wydają się właściwym rozstrzygnięciem pod względem utrzymania higieny, to do pokoiku malucha się nie nadają.


Dzieci
Author: Robert Linsdell
Source: http://www.flickr.com
Podłoga powinna być przede wszystkim antypoślizgowa. Dobrym wyjściem okaże się wykładzina dywanowa. Cała przestrzeń podłogi jest zakryta, to znaczy bezpieczna, a prócz tego nie ziębi nóg naszych pociech. Kupując meble dla dzieci (zobacz), należy pamiętać o ostrych kantach. Stanowią one ryzyko dla pociechy w każdym wieku. Mamy możliwość postarać się powiększyć bezpieczeństwo dziecka wybierając meble (meble na zamówienie poznań) dziecięce o zaokrąglonych kantach i mocowaniach o obłym kształcie. Unikajmy szklanych części. Ze względów oszczędnościowych wybierajmy mebelki odporne, trwałe i na tyle wielofunkcyjne, aby przekształcając niewielkie niuanse, można było dobrać je do zmieniających się potrzeb pociechy.

Od paru lat dostępne są propozycje mebli dziecięcych łączonych. Mają one funkcję spania, pracy i trzymania rzeczy. Do góry istnieje łóżko tapicerowane, a na dole biurko i szafa na
Pokój dziecięcy
Author: jheffry swid
Source: http://www.flickr.com
ubiory. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu, reszta pokoiku zostaje wolną powierzchnią do zabawy. W takich meblach dziecięcych przeważnie połączone jest jasne drzewo z kolorowym laminatem i akcentami z satynowanego aluminium. Dla dziecka każdy fragment w pokoiku jest ważny, oddziałuje na kształtowanie się jego osobowości. Konstruktorzy mebli szczególną uwagę przywiązują do zapewnienia bezpieczeństwa w użytkowaniu, przede wszystkim mebli dziecięcych.

Ciepła kolorystyka w połączeniu z wyglądem i funkcjonalnością sprawią, że okaże się to miejsce, z jakiego maluchom żal będzie wychodzić. Dobrze jest ulokować w pomieszczeniu dziecka akcesoria zgodne z jego pragnieniami. Polecamy łóżka metalowe. Wystarczy, że to będzie siedzisko w kształcie piłki, czy fototapeta z ulubionym bohaterem na ścianie. To zaakcentuje charakter pomieszczenia. Meble dla dzieci muszą być komfortowe oraz bezpieczne w użytkowaniu, funkcjonalne, doskonale skonstruowane z dobrych towarów, bo to pomaga dziecku swobodnie się rozwijać.

Tags: meble, dodatki, projektanci, Meble dla dzieci