Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Oryginalne meble i nie tylko.

Posted on 04/04/2023 7:43am

Gdy zastanawiasz się nad tym jak może wyglądać twój wyśniony pokój, na pewno przed oczami przesuwają Ci się wszelkie rodzaje elementów wykończeniowych. Ich unikatowe połączenie, potrafi dać ciekawe efekty. Wystarczy puścić wodze fantazji, aby z prostych rzeczy, stworzyć zupełnie nowe wrażenia.

wnętrze
Author: Leo Torri
Source: DuPont™ Corian®
Takie oryginalne meble mogą na długo radować nawet najbardziej wymagający gust. Nasze pomieszczenia, bez względu na to czy to mieszkanie, czy miejsce pracy, mogą przy pomocy niewielkich pieniędzy, dostaną świeży wygląd.

W jaki sposób to zrobić? Wystarczy trochę czasu, odrobina zapału, jakieś drobne na materiały i a do tego plan działania. Na początku sprawdźmy stan naszych mebli. Jeśli nasze krzesła szafy, które mają obdrapane nogi może należy pomyśleć o ich odświeżeniu. Nowe barwy mogą stanowić doskonały wstęp do innych zmian, a np. pastelowa szafka, srebrne krzesło będą z pewnością oryginalnie wyglądać na tle zwyczajnych mebli. Inną sprawą są ściany. Na nich najwcześniej znać ślady użytkowania. Jeśli znudziły nam się jednostajne kolory, to może warto wprowadzić w nie troszkę życia.

Fajnym motywem są szablony, które można kupić w dużej ilości sklepów z elementami dekoracyjnymi. Zestawione ze sobą w dowolny sposób, tworzą np. kompozycje roślinne lub zwierzęce. Kolejnym rozwiązaniem są fototapety. Do kubła można włożyć dawne zdjęcia lasów, które bardziej szpeciły niż ubogacały ściany. Dziś możemy odnaleźć tapetę na praktycznie każdy temat. Ich wykonanie jest praktycznie idealne. Zwykle dodatek w postaci takiego zdjęcia potrafi zdziałać cuda.

Jeżeli jednak cenimy taki jaki mamy wygląd naszych ścian, skupmy się na meblach. Dzięki właściwemu wyborowi elementów naszego wyposażenia, będziemy cieszyć się widokiem naszego zmienionego mieszkania przez kolejne lata. Dobrym miejscem do szukania oryginalnych mebli są giełdy staroci. Możliwości jest dużo, stąd też zastanówmy się, jaki cel zamierzamy osiągnąć i zmierzajmy do niego. W magazynach znajdziemy tak dużo różnych narzędzi do tego, że z pewnością każdy będzie mógł zrealizować swój zamysł.

Tags: kolory, meble, rzeczy, szafa, fototapety