Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Oświetlenie LED w naszych domach

Posted on 16/12/2021 2:20pm

Wracasz niezadowolony do domu? Chętnie wskoczyłbyś pod koc po czym przespał jesień i zimę? Jest na to sposób. Z zimowej depresji wyciągnie nas dobre światło! Gdy dni są krótkie i pochmurne, żyrandole, kinkiety i lampy służą nam za domowe promienie słońca.


światła led
Author: Terry Robinson
Source: http://www.flickr.com
Główna zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Aby rachunek za prąd nie był za wysoki, nie zaszkodzi zainwestować w lampy ledowe. Żarówki wykonane w technologii LED nie pochłaniają zbyt dużej ilość prądu przy włączeniu. Nie ma miejsca tak zwane „uderzenie prądu”. Odmiennie niż w przypadku żarówek kompaktowych, częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich trwałość. Diody LED nie gasną momentalnie, ale subtelnie tracą swą moc. Gdy zauważymy ich przygasanie, będziemy mieli jeszcze ( karitee naturalne podgrzewacze ) dużo czasu na wymianę oświetlenia.

W chwili zakupu zwróćmy uwagę na markę oraz jakość towaru, szczególnie jeśli kupujemy świetlówki kompaktowe lub lampy (zobacz lampa podszafkowa) LED, które są droższe niż klasyczne. Warto zaufać cieszącym się dobrą opinią firmom produkującym Żarówki wyjątkowej jakości. Mamy wówczas pewność jakości i stosowania norm technologicznych. Trzeba także pamiętać, że żarówki kompaktowe wymagają nieco czasu na uzyskanie pełnej jasności, albowiem muszą się rozgrzać. Taki proces może trwać parę minut, toteż gdy chcemy by szybko zapanowała jasność w mieszkaniu, dobrze jest zainteresować się świetlówkami kompaktowymi z funkcją quick light. W żarówkach wykonanych w technologii LED istotna jest też odpowiednia instalacja i dobra oprawka, bo jeżeli mamy jakieś zwarcie lub niestabilny prąd w instalacji, LED spali się dość szybko.


led
Author: fleno.de
Source: http://www.flickr.com
Mając zamiar przyozdobić teren przed domem w okresie Świąt Bożego Narodzenia przeważnie należało pamiętać o tym, że oświetlenie zewnętrzne może być narażone na uszkodzenia w wyniku oddziaływania warunków atmosferycznych. Śnieg, deszcz, wiatr i niska temperatura nie są wskazane dla elektroniki, mimo to diody LED cechują się bardzo dużą odpornością na uderzenia. W technologii LED możliwe jest też osiągnięcie każdego koloru światła. Mamy wszak do dyspozycji szeroki wachlarz barw. Przez co możemy tworzyć na zewnątrz jedyny w swoim rodzaju dekoracje świetlne.

Tags: światło, moc, żarówka, żyrandol