Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Przegląd ofert nowoczesnych drukarni

Posted on 17/09/2021 10:58am

Wraz z unowocześnianiem poligrafii wachlarz usług wykonywanych przez drukarnie wzbogacił się. Szybko rozwijająca się technologia daje możliwość drukowania w coraz większych rozmiarach i na różnorodnych podkładach.

Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Nowoczesne drukarnie udostępniają bogaty przedział usług od ulotek, plakatów reklamowych, broszurek, katalogów, kalendarzy poprzez unikatowe fototapety na zamówienie, skomplikowane motywy i druki wielkoformatowe. Sprawdzając ofertę nowoczesnych drukarń trudno nie ulec wrażeniu, że są to organizacje wzorowane na wytwórni zabawek Świętego Mikołaja – wykonują najróżniejsze pomysły klientów. Zakres usług oferowanych przez drukarnie to nie tylko produkty reklamowe, ale także reprinty dzieł sztuki malarskiej. Przez wieki obrazy były oznaką luksusu, obecnie każdy może zamówić dowolny obraz na ścianie – od małego portretu po fototapetę.

Fototapety

Fototapety na zamówienie są coraz częstszym zamówieniem. Do najnowszych fototapet nie trzeba dokupować kleju. Można je łatwo nanieść na ścianę i gdy się znudzi, zamienić na nową. Można to zrobić poprzez zwilżenie gąbką. Tusze stosowane w drukarniach są ekologiczne, odporne na wodę, zmywanie oraz promienie UV. Materiał stosowany do drukowania jest gruby oraz nie ulega rozdarciu lub rozciągnięciu. Fototapety mogą wyglądać jak zdjęcia, natomiast aktualnie rynek zdobywają fototapety trójwymiarowe 3D. Optycznie powiększają powierzchnię pokoju oraz ożywiają wnętrze. Fototapety 3D będą wspaniałą ozdobą również w lokalach usługowych typu: restauracje, puby, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, recepcje hoteli itp.

Fotoobrazy

Oprócz fototapet, drukarnie mają w ofercie obrazy na płótnie. Obraz na płótnie wygląda niezwykle elegancko, a klient może zamówić wzór z bogatej galerii lub zaproponować przez siebie przygotowane zdjęcie. Obraz na płótnie jest idealnym pomysłem na prezent, zwłaszcza gdy archiwalne fotografie przesłane drukarni, staną się niezwykłym obrazem na ścianie. Oferta nie ogranicza się tylko do fototapet i obrazów. Zamówione przez klienta zdjęcie może zostać wydrukowane i naklejone na szkło, porcelanę oraz ubrania. Ulubiony motyw może się znaleźć również na pościeli i podkładkach pod mysz komputerową. Najbardziej innowacyjną technologią drukowania jest drukowanie przestrzennie.

Drukarki przestrzenne przeważnie drukują w jednym kolorze, ale ich wielką zaletą jest brak odpadów podczas procesu produkcji. Ta forma wydruku z powodu bardzo wysokich cen urządzeń i materiałów nadal jest mało dostępna w polskich drukarniach.

Jest Ci potrzebne łącze do wpisu? Zachęcamy zatem, żebyś najechał tu i wtedy przelogujesz się do następnego artykułu pełnego informacji.

Jednak wejście w powszechne użycie tego typu urządzeń jest kwestią czasu. W drukarniach coraz częściej stosuje się technologię UV (utrwalanie tuszu za pomocą promieni UV) umożliwiająca druk na różnorodnych materiałach: sztywnych, elastycznych, gładkich, z fakturą, a nawet na chropowatej powierzchni. Złóż zamówienie na wyjątkową dekorację ścienną według indywidualnych kryteriów.

Tags: obrazy, plakaty, fototapety, ulotki, drukarnie, poligrafia, druki wielkoformatowe