Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Przeprowadzki. Duża zmiana? A może błahy epizod życiowy?

Posted on 07/12/2021 7:54am

Jest kilka sytuacji podczas naszego życia, jakie pozostawiają długotrwały ślad w głowie. Śmierć, rozłąka, narodziny dziecka – oto chyba najbardziej znane możliwości z takiej kategorii. Jedne z wymienionych są jednakowoż szczęśliwe (ślub czy narodziny dziecka), inne zaś smutne (zgon, rozłąka), jednocześnie pierwsze, jak i drugie wiążą się z dużym stresem i niepokojem. Na takiej liście powinny być także pozostałe, mniej stresogenne zdarzenia, które jednakże także dezorganizują nasze życie do góry nogami. Jedną z nich jest przeprowadzka.

Przeprowadzka w trakcie
Source: flickr.com
Można bagatelizować zmianę miejsca zamieszkania, można być zdania, że przecież to nic znaczącego to nowe miejsce zamieszkania, można, a jednocześnie nawet najwięksi twardziele odczują, że coś zmienia się bezpowrotnie.

Kliknij ten link i sprawdź tu (http://www.elektryczne.eu/) analogiczne informacje na opisywany temat - one na pewno Cię zaintrygują, więc nie czekaj za długo:)

W zależności od tego, jak długo w danym miejscu mieszkaliśmy tracimy własne drogi, sklepy, bliskie, uwielbiane miejscówki, sąsiadów, z którymi żyliśmy lepiej lub gorzej. Teraz zmieniamy miejsce, a to oznacza, że wszystko zaczyna się od nowa.

Istnieją ludzie, którzy bardziej bezboleśnie to znoszą, to najczęściej osoby, które w przeszłości doświadczały wielu przeprowadzek (na przykład w okresie dziecięcym), swobodniej im zatwierdzić zmiany i nowe otoczenie. Na innym biegunie są jednakowoż ludzie mieszkający od zawsze w jednym miejscu. Najbardziej niekorzystnie, co nie powinno dziwić, przechodzą to osoby w podeszłym wieku, dla których miejsce zamieszkania to coś więcej niż tylko kolejny dom, dla nich to całe życie. Ponadto, ich stan fizyczny jest często na granicy wytrzymałości, więc zmiana adresu może skończyć się nie tylko załamaniem psychicznym, lecz też przypadłościami czysto fizycznymi.

A kiedy nadchodzi ten dzień musimy wybrać kartony różnej wielkości, z tektury falistej (nawet pomocna strona, warto zajrzeć na bochem.com.pl) i litej, kupujemy je od jakiegoś producent opakowań tekturowych i umieszczamy w nich cały nasz dobytek. Następne dni zejdą nam na wynoszeniu ze starego lokum i wnoszeniu do nowego mieszkania wszystkiego, co jest dla nas ważne. Często podczas wyprowadzki wiele przedmiotów ląduje na śmietniku, po prostu, są nieużyteczne i jedynie zagracają mieszkanie.

A kto się najczęściej przeprowadza? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, lecz wszystko wskazuje na studentów. Oni to, w zależności od potrzeb, zmieniają mieszkanie nawet, co roku, chociaż większość z nich ceni sobie to samo mieszkanie przez dłuższy czas. Siła przyzwyczajenia, a także dogodne miejsce – blisko uczelni, to chyba najważniejsze wskaźniki udanego lokum. Są inne, ale wymienione są zdecydowanie najważniejsze.

Tags: przeprowadzki, lokum, miejsce, kartony, zmiana, zamieszkanie