Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Skąd się wzięła popularność nowoczesnego wzornictwa i minimalistycznych trendów w wykończeniu wnętrz.

Posted on 04/09/2023 7:08am

Odkąd w naszym kraju pojawiła się szwedzka sieć sklepów Ikea, rośnie sukcesywnie popularność minimalistycznego, chłodnego stylu aranżacji mieszkań. Trudno się temu dziwić, gdyż zarówno sama ikea, jak i sporo firm tworzących podobne produkty proponuje bardzo zróżnicowany wybór mebli, artykułów wykończeniowych i akcesoriów.

ładne wnętrze
Author: FRANC GARDINER
Source: FRANC GARDINER
Co więcej są one bardzo starannie zrobione i zaprojektowane, co będzie gwarantować trwałość i wygodę używania na długie lata. Kiedyś sklepy Ikea wyłącznie się kojarzyły z miernej jakości produktami, jakie nie stanowiły raczej ozdoby wnętrza, a tylko pełniły swoją praktyczną rolę. Od wielu lat firma ze Skandynawii poprawia skutecznie swój wizerunek, oferując bardzo dobre jakościowo produkty, spośród jakich wiele wychodzi z rąk sławnych projektantów. Rosnąca popularność tego prostego, minimalistycznego stylu zbiega się z czasie z modą na skandynawskie pomysły w dekorowaniu i urządzaniu wnętrz. Przez to całkiem sporo firm z dalekiej północy znajduje solidną pozycję na naszym rynku.

Jedną z nich jest firma z Danii House Doctor, której produkty są do kupienia tutaj. Jej produkty znane są w większość krajów Europy i cieszą się tam bardzo dużą popularnością. Powodem jest zapewne charakterystyczne wzornictwo, zyskujące sporą ilość wielbicieli na całym świecie. Cechą charakterystyczną tego producenta stał się industrialny styl wyrobów, skromność kolorów ożywiona jedynie szczątkowo niewielkimi barwnymi akcentami.Dominujące surowce to metal, drewno, tkanina oraz ceramika i szkło. Tym, co ma zwracać uwagę są bardzo dopracowane szczegóły i wysoka jakość. Proste formy i oszczędne wzornictwo powodują, że takie przedmioty stają się przepięknymi dodatkami, ponieważ idealnie pasują do każdej aranżacji. Nie przytłaczają, nie tworzą chaosu, a jedynie delikatnie akcentują i uzupełniają całości aranżacji. Dobrze komponują się z resztą dodatków, tworząc harmonijną całość albo działając na zasadzie kontrastu. Funkcjonalność i praktyczne formy to główne cechy asortymentu House Doctor.

Tags: ozdoby, Wnętrza, wzornictwo, materiały