Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Stylowy parawan kominkowy i praktyczny separator do popiołu

Posted on 03/12/2021 9:35am

Ogrzewanie kominkowe cieszy się dzisiaj coraz większym zaciekawieniem i popularnością w porównaniu do innych metod ogrzewania. Bezspornie nie raz każdy z nas marzył o przyjemnym wieczorze z kubkiem gorącej herbaty spędzanym właśnie przy kominku podczas gdy na dworze panuje chłód oraz mróz. Taki widok bezsprzecznie nie raz gościł w marzeniach niejednej osoby.

Kominek
Author: Optiflame
Source: Optiflame
Wygrzewanie się przy kominku ma faktycznie ogromny urok, w przeciwieństwie do wygrzewania się przy kaloryferze.

Jeżeli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do witryny, ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu dużo interesujących Cię tematów, które są tam opisane.

Na szczęście obecnie każdy z nas zdoła mieć w domku ogrzewanie kominkowe i cieszyć się pięknem domowego ogniska. Jednakże posiadanie kominka wiąże się z wielką odpowiedzialnością, bowiem wypada zachować odpowiednie środki bezpieczeństwa.Masa osób posiadających kominek wykorzystuje nieraz parawan kominkowy, który zezwala na wspaniałą obronę przed iskrami. Sformułowanie, że jedna iskra zdoła spalić cały las jest naturalnie znane każdemu z nas. Jedna iskra na dywanie także zdoła wyrządzić wielkie szkody w domu oraz także narazić domowników na wielkie zagrożenie.

Dlatego parawany kominkowe - zobacz koniecznie - są wprost koniecznym elementem dla właścicieli kominków, w szczególności tych otwartych. Parawan kominkowy zdoła być także dobrą ochroną przed przybliżaniem się do kominka, przyda się w domach, w których są małe dzieci bądź zwierzęta. Mało tego oprócz funkcji użytecznej są one fascynującym elementem aranżacyjnym, albowiem charakteryzują się stylem i oryginalnym designem.
Kominek
Author: Elizabeth Krumbach
Source: http://www.flickr.com
Równie użytecznym urządzeniem jest separator do popiołu - polecamy ofertę firmy kaminer. Jest to narzędzie, jakie służy do zbierania popiołu, sadzy lub wielu innych przeróżnych zanieczyszczeń, które wydobywają się z kominka. Jest on ogromnie prosty w obsłudze, oraz przy tym niezwykle skuteczny, separator (Polecam czyszczenie separatorów Wrocław Ziębud) do popiołu pasuje praktycznie do wszelkiego odkurzacza, co powoduje, że czyszczenie popiołu trwa istotnie krótką sekundę.

Mając kominek musimy liczyć się z tym, iż tu i ówdzie może pojawić się brud lub sadza, wskutek tego należałoby zaopatrzyć się w separator, który uprości nam sprzątanie i sprawi, iż brud nie będzie roznosił się po całym domu.

Tags: ognisko, sprzątanie, chłód, wyglądem