Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Toaleta na mansardzie. Projekty łazienek, praktyczne porady

Posted on 20/03/2023 2:59pm

Toaleta na mansardzie musi być komfortowa. Niestety zdarza się, iż gotowe projekty łazienek nie spełniają naszych oczekiwań. Naprowadzamy co uczynić, ażeby jedyny w swoim rodzaju klimat, który ma każda łazienka na poddaszu, nie był jej wyłącznym walorem. Zobacz, w jaki sposób urządzić przestrzeń poddasza, żeby urządzić modną a także funkcjonalną łazienkę.


Poddasze to strefa domu zazwyczaj przeznaczona na sypialnie. Na łazienki zostaje już wtedy mało miejsca. Jakkolwiek toaletę na mansardzie trudniej urządzić niż alkowę. W sypialni miejsce do spania można korzystnie ustawić choćby po kilku próbach. Natomiast, raz ustawioną ceramikę łazienkową czy kabinę prysznicową niełatwo przestawić. Pochyłości są dużym utrudnieniem w aranżowaniu łazienki, toteż dobre projekty łazienek są warte oddania im większej uwagi. Oglądając plan domu, trudno zorientować się, czy umywalnia na mansardzie będzie praktyczna, zaś jej urządzenie nie sprawi problemu.
łazienka
Author: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe
Source: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe


Łazienka na mansardzie ogromnie często przysparza wiele problemów przy wykańczaniu. Niemniej jednak producenci ceramiki łazienkowej wyszli odbiorcom na przeciw i oferują wiele udogodnień, jakie można wykorzystać w łazience na mansardzie. Mamy m.in. możliwość zamówienia pod indywidualny rozmiar ścianek do kabiny prysznicowej, dzięki czemu ulokowanie jej nawet pod dużym skosem nie jest kłopotem; zmniejszone stelaże podtynkowe WC jak też bidetów - ledwo 80 cm wysokości - co umożliwia nam ich instalację przy niskich ściankach itp. Mansarda, to też pole do popisu dla projektantów wnętrz. Plany toalet na mansardzie są nadzwyczaj dobrze przemyślana. Tam wszelki wolny fragment przestrzeni pod ukosami jest spożytkowany na praktyczne wnęki, półeczki, skrytki, komody łazienkowe albo siedziska. Toaleta na poddaszu, mimo że trudniejsza do urządzenia, przy zachowaniu wszystkich wytycznych tyczących się ergonomii jak też wygody korzystania, nie musi w niczym ustępować typowym wnętrzom toalet.


Górna krawędź umywalki umieszczony będzie na wysokości 85 cm od poziomu podłogi. Chociaż ścianka (ścianki szklane) tejże wysokości wystarczy, by wisiała przy niej umywalka, wygodniej będzie jednak, gdy jest troszeczkę wyższa. Dopiero jednakże ściana wysokości 190 cm pozwala na powieszenie nad umywalką lustra. Sytuując umywalkę w łazience na poddaszu, rezygnujemy zatem z przeglądania się w trakcie mycia. Przed umywalką potrzebna jest przestrzeń wysokości 2 m. Nad samą krawędzią umywalki może być troszeczkę niżej, gdyż korzystając z niej, pochylamy się. Konieczne będą również baterie zlewozmywakowe.

Tags: dom, łazienka, umywalka