Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Trochę informacji o fototapetach - podkłady używane do ich wyrobu i dostępność motywów.

Posted on 09/10/2019 7:33am

Jakiś czas temu na rynek wykończenia wnętrz weszły przebojem fototapety. Ogromnie przyczynił się do tego postęp technologiczny, wynaleziono wydajne, nowoczesne i niedrogie metody druku, dzięki czemu cena fototapet znacznie spadła i stały się one dostępne w zasadzie dla każdego.
fototapeta w pokoju dziecięcym
Author: kristin klein
Source: http://www.flickr.com
Obecnie bez najmniejszego problemu zamówić można dla siebie praktycznie dowolną fototapetę, przygotowaną na taki rozmiar, jaki będzie potrzebny. Chcąc kupić fototapetę w pierwszej kolejności powinno się wybrać materiał, na jakim będzie ona przygotowana. Do dyspozycji jest ich kilka, odróżniają się one znacznie parametrami, odpornością no i rzecz jasna ceną. Najtańsze są fototapety papierowe, zrobione są one na papierowym podkładzie i powleczone cieniutką warstwą folii. Są one dość delikatne, mało odporne na zanieczyszczenia i mycie, lecz te wady będzie rekompensować stosunkowo niewysoka cena. Znacznie wytrzymalsze są fototapety na ścianę wykonane z lateksu, przede wszystkim mają one większą grubość, więc są wygodniejsze w przyklejaniu, a poza tym dzięki temu, że zawierają lateks to da się do ich mycia używać namoczonych ścierek.fototapeta samochód
Author: Andrew Caw
Source: http://www.flickr.com
Ostatnim bardzo popularnym podłożem do fototapet jest winyl - tu parametry oraz wytrzymałość są na najwyższym poziomie, lecz cena też jest do nich adekwatna.

Poszukujesz dodatkowych informacji na prezentowany tutaj temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej listwa podparapetowa a przekonasz się, że to było niezwykle łatwe.

Fototapety winylowe nie tylko doskonale wyglądają na ścianie, przez to że posiadają żywe, naturalne barwy. Poza tym mają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i wodę, dzięki czemu doskonale będą się sprawdzać w mokrych pomieszczeniach, takich jak kuchnie albo łazienki. Po wybraniu rodzaju podłoża kolejnym etapem będzie określenie motywu do drukowania. W tym temacie jest naprawdę dowolność. Można przesłać swoje zdjęcie, wystarczy że będzie miało ono odpowiednią jakość.

Poza tym można skorzystać z gotowego zbioru kilkuset tysięcy fotografii, i wybrać coś, co będzie się podobać.

Czy spodobał Ci się prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to zobacz poza tym szczegóły w serwisie, gdyż one również mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Na przykład na fototapety dla dzieci bardzo często wybierane są motywy piłkarzy albo samochodów, a dziewczynki raczej będą wolały kwiatki lub zwierzaki - modne fototapery.

Tags: zdjęcie, fototapety, winyl