Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Urządzamy pokój dzienny w angielskim stylu

Posted on 01/02/2023 7:39am

Styl angielski to wyrafinowanie i dostojność wymieszane z oryginalnością oraz dobrym smakiem. Klasyczny, angielski styl w nowoczesnej wersji oznacza dostojność przełamaną oryginalnymi dodatkami. Świetnie nadaje się do domów przestronnych, przede wszystkim salonów. Aby urządzić salon w angielskim stylu, koniecznie musimy pomyśleć o kilku bardzo istotnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Jedną z niebagatelnych kwestii w każdym stylowym salonie są oczywiście barwy. Angielski styl zazwyczaj kojarzy nam się z kremowymi, brązowymi kolorami, które są bardzo ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Przenikanie się tych kolorów dotycz jednak nie tylko ścian, lecz także mebli oraz podłóg. Jeżeli decydujemy się na bardzo dostojne, ozdobne meble do salonu, powinniśmy wybrać stonowane, jednolite odcienie. Jeżeli natomiast meble są bardzo skromne, proste i innowacyjne, można nieco zaszaleć, decydując się na np. obrazy i plakaty dziecięce, z oryginalnymi motywami.

Salon w angielskim stylu to w głównym stopniu świetne miejsce na odpoczynek, a więc nie powinniśmy zapominać o wygodnych kanapach z miękkimi poduszkami. Tego rodzaju dodatki muszą być wielobarwne i stworzone z delikatnych tkanin. Doskonale sprawdzą się w tym przypadku rozmaite kwiatowe motywy. Wszelkiego typu wzory oraz kontrastowe kolory świetnie przyozdobią wnętrze i nadadzą mu oryginalnego charakteru.

salon
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Niezawodnym dopełnieniem wnętrza urządzonego w angielskim stylu jest kominek, budujący niezwykle intymną atmosferę. Niestety nie wszyscy mogą mieć w mieszkaniu ten element wyposażenia wnętrz, zwłaszcza jeżeli mieszkamy w bloku, w związku z tym należy skorzystać z innego typu możliwości, takich jak chociażby wkład elektryczny przysłonięty ozdobną obudową. Oprócz tego warto pomyśleć o ożywiających wnętrze kwiatach, świecach bądź obrazach, które nadadzą wnętrzu charakteru. W salonach urządzanych w angielskim stylu można pozwolić sobie na dużą dawkę romantycznych, delikatnych motywów.

Nikogo nie powinny zdziwić w takich pomieszczeniach kremowe ściany i sufity urozmaicone czerwonymi ozdobami. Jeżeli jest to celowe posunięcie, przemyślane i odpowiednio zaaranżowane, bez wątpienia będzie powodem do satysfakcji.

Ciekawy wpis? Jeżeli tak uważasz, kliknij bez ociągania tu, ponieważ te teksty z pewnością też są warte zerknięcia (http://archiwizja.eu/projekty-domow-tarnow/)!

Bardzo modnym obecnie rozwiązaniem jest również połączenie nowoczesnych akcentów ze stylizowanymi elementami.

Tags: meble, barwy, motywy, dodatki, ściany, kominek, element