Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Właściwe ocieplenie i ogrzewanie domu to podstawa

Posted on 20/05/2022 7:11am

Obecnie w czasie coraz większego natłoku zajęć i obowiązków, własny dom poza miejskim zgiełkiem staje się marzeniem prawie wszystkich. Kiedy już ta istotna decyzja zostanie podjęta, warto rozglądnąć się za właściwą lokalizacją, która zapewni nam ciszę i spokój po całym dniu wypełnionym obowiązkami.


Kiedy już mamy pozwolenie i rozpoczęliśmy budowę naszego wymarzonego domu, warto zadbać, aby posiadał on należytą izolację termiczną oraz akustyczną.

Author: PURMO
Jednym z najpopularniejszych materiałów temu służących jest wełna mineralna. Warto pamiętać, że wszystkie produkty wytworzone z tego materiału są odporne na bezpośrednie działanie ognia i wysokich temperatur. Bardzo chętnie do izolacji wykorzystywane są maty i płyty z wełny mineralnej.

Wiadomo, że samo ocieplenie budynku nie wystarczy, by zimą było w nim ciepło. Dlatego warto pomyśleć nad wydajnym i ekologicznym źródłem energii takim jak kominek. W dodatku kształtuje on charakter wnętrza oraz nadaje mu niepowtarzalnego ciepła i klimatu. Dobrym rozwiązaniem jest również instalacja wkładu kominkowego z płaszczem wodnym, który równocześnie ogrzeje wodę do mycia oraz ogrzewanie c.o. Często w tym miejscu pojawiają nam się przed oczami typowe, duże grzejniki - na szczęście architekci przychodzą nam z pomocą i proponują sporo pomysł a także podpowiadają czym zasłonić stary grzejnik (więcej propozycji).

Kiedy nasze ściany już zostały ocieplone, warto podjąć decyzję o ich właściwym wykończeniu.

Zaciekawił Cię ten wpis? Pragniesz inne? Wobec tego jesteśmy tam (https://www.dekordia.pl/produkty/lista-kategoria-podloga/lista-producent-paradyz) - wystarczy kliknąć w podany link i czytać szczegółowe wiadomości.

Właściwie dobrane tynki będą przez lata zabezpieczać ściany przed wpływem czynników atmosferycznych, zanieczyszczeń chemicznych zawartych w powietrzu i deszczu, czynników atmosferycznych, uszkodzeń mechanicznych oraz przed ogniem.

Tynkowanie, ocieplanie czy układanie posadzki to tylko kilka czynności, które musimy wykonać podczas budowania domu. Jednak po tych podstawowych czynnościach zostaje nam tylko wykończenie wnętrza i zakup wybranych mebli. Praktycznych porad zawsze warto szukać w internecie (np.