Twoje wnętrza, nasze pomysły

Znajdź inspirację dla siebie


Ta strona jest dla Ciebie

Poniżej znajdziesz mnóstwo pomysłów na aranżację wnętrz. Przeglądaj nowe projekty i wyszukuj je w odpowiednich kategoriach. Twój dom już nigdy nie będzie nudny!


Wartość i prezencja produktów z drzew egzotycznych, przykładowo mebli z drewna tekowego

Posted on 25/09/2018 7:19am

Drzewo tekowe od wielu stuleci znane jest jako jedno z najsolidniejszych oraz najdłużej odpornych tworzyw. Zrobione z tego drewna meble i pozostałe wytwory, cechują się długowiecznością. Możemy napotkać meble, które mają sporo ponad tysiąc lat i wyglądają bardzo dobrze, a wykonane są dokładnie z drewna tekowego.
drewniany stół w salonie
Author: Klose
Source: Klose
Pochodzące głównie z obszarów Indonezji, drzewo tekowe znane jest ze swojej wysokiej odporności na wilgoć. Choć ogólnie, meble z drewna tekowego wyglądają bardzo stylowo, najczęściej wstawiane są do łazienek albo na tarasy, dokładnie z tego powodu, iż są odporne na wilgoć. To jedno z niewielu drzew cechujących się tak niebywałą niewrażliwością na działanie warunków atmosferycznych. Ochrania je ich wysoka oleistość, co działa niczym bejca z najwyższej półki.


Meble z drewna tekowego prezentują się bardzo pięknie. Ich głęboka barwa z czasem ciemnieje i jest to typowy proces. Jednak ta przemiana barwy nie umniejsza ich ładnego stanu. Mimo że są odporne na wilgoć, trochę gorzej jest z plamami - zerknij na link. Jeżeli jakiś napój się nam na taki mebel (meblemagnat.pl) rozleje i od razu ściągniemy nadmiar wilgoci miękką szmatką, nic nie ma prawa się stać. Jednak jeżeli, przykładowo sok będzie miał kontakt z drewnem tekowym przez dłuższy czas, to może powstać na meblu przebarwienie. Na szczęście, plamy te, nigdy nie przechodzą w niższe warstwy mebla i nie wpływają na ich konstrukcję. Jeżeli plama wsiąkła, nie starta od razu, meble z drewna tekowego trzeba z delikatnością przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym. Dzięki temu zetrzemy warstwę z plamą. Potem wystarczy wygładzić miejsce, by wypełniło się ono osłaniającymi olejami ponownie. Przez pewien okres, miejsce to może być jaśniejsze niż reszta mebla, ale po czasie kolor się wyrówna.
Meble z drewna tekowego nie są z tych najtańszych. Są uznawane za produkt wartościowy, ponieważ znajdują się w kategorii mebli z drzewa egzotycznego. Przyjrzyj się: oferta z Jeżeli, mimo to Cię na takie stać, możesz mieć pewność, iż będą wyglądać niebywale stylowo i efektownie. Ich utrzymanie również nie przysporzy zbyt wielu problemów, a z pewnością udekorują każdy pokój w Twoim mieszkaniu.
Tego typu mebli nie da się znaleźć w jakimkolwiek sklepie z meblami. Ich jakość i ograniczona osiągalność powoduje, że żeby dostać faktycznie dobry mebel (https://www.meblemagnat.pl/drewniane-szafki-na-buty) z tego typu drewna, powinniśmy szukać rzetelniej i w sklepach z wyższej półki.

Tags: miejsce, produktów, materiałów